معبر سايبري معبر سايبري معبر سايبري معبر سايبري
...<<گـزارشی از فـرآیـنـد مـذاکـرات هستـه‌ای و نقشه جدید دشمن برای مهار ایران>>...

 
ارسال توسط خوشخو

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای به آقای روحانی رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی، با اشاره به بررسی‌های دقیق و مسئولانه‌ی برجام در مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی و عبور این موافقتنامه از مجاری قانونی، دستورات مهمی را درخصوص رعایت و حفظ منافع ملی و مصالح عالیه‌ی کشور صادر و با برشمردن تأکیدات و الزامات ۹ گانه در اجرای برجام، مصوبه‌ی جلسه‌ی ۶۳۴ مورخ ۹۴/۵/۱۹ شورای عالی امنیت ملی را با رعایت این موارد و الزامات تأیید کردند.ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
تاریخ: سه شنبهبرچسب:,
ارسال توسط خوشخو

«پرده آخر»

به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری حضرت سیدالشهداء و شهدای کربلا، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR نماهنگ
«پرده‌ی آخر» را تهیه و منتشر کرد.
این نماهنگ از تصویرسازی‌های نمادین واقعه عاشورا به همراه ذکر مصائب حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علیها در عصر عاشورا
از زبان رهبر انقلاب اسلامی تشکیل شده است؛آنجا که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای می‌فرمایند: «وقتى که زینب رسید آن‌جا جسد
عزیزش را روىزمین گرم کربلا افتاده دید به جاى هرگونه عکس‌العملى، به جاى هر گونه شکایتى رفت به طرف جسد عزیزش
ابى‌عبداللَه خطاب به جدش پیغمبر صدایش بلند شد «یا رسول‌اللَه صلا علیک ملیک السماء هذا حسینک مرمل بالدماء مقطع
الاعضاء» یعنى اى جد عزیزم،اى پیغمبر بزرگوار یک نگاهى به صحراى گرم کربلا بکن، این حسین توست که در میان خاک و خون
مى‌غلتد و افتاده. بعد هم نقل مى‌کنند زینب دستها را زیر جسد حسین‌بن‌على کرد؛ صدایش بلند شد پروردگارا این قربانى را از
ال محمد قبول بفرما. ۵ مهر ۶۴»
 
 
 
 
 
 
 
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/31137/smpf.jpg

 ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
تاریخ: سه شنبهبرچسب:,
ارسال توسط خوشخو

.

آشنایی با مسجدمقدس جمکران(قم)

شیخ حسن بن مثله جمکرانی میگوید:من شب سه شنبه،17ماه مبارک رمضان سال373(ه ق)درخانه خودخوابیده بودم که جماعتی ازمردم به درخانه من آمده،مرا از خواب بیدارکردندوگفتند:

((برخیز و مولای خود حضرت مهدی(عج)را اجابت کن که تورا طلب نموده است)).

آنها مرابه محلی که اکنون مسجدجمکران است آوردند.چون نیک نگاه کردم،تختی دیدم که فرشی نیکو برآن گسترده و جوانی حدودسی ساله برآن تخت تکیه بر بالش کرده وپیرمردی هم نزد او نشسته است.آن پیرحضرت خضر(عج)بودکه مرا امربرنشستن نمود.حضرت مهدی(عج)مرا به نام خودم خواند وفرمود:

((برو به حسن مسلم-که در این زمین کشاورزی میکند-بگو:این زمین شریفی است وحق تعالی آن را اززمین های دیگر برگزیده است،وتوآن را به زمین خوداضافه کرده ای،دیگر نباید درآن کشاورزی کنی)).ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

 

 

 

 

 

 

احکام روزه

در آستانه‌ی حلول ماه مبارک رمضان، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه احکام روزه را که برگرفته از استفتائات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای است، منتشر می‌نماید.

برای دریافت این مجموعه اینجا را کلیک کنید.
ارسال توسط خوشخو

تحلیل رهبر معظم انقلاب از سیاست‌ورزی علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع)
بخش‌هایی از پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به كنگره‌ی جهانی امام رضا علیه‌السلام در 18/5/63
متن كامل پیام

تشكیل كنگره علمی زندگی امام هشتم در جوار تربت پاك آن بزرگ‌وار و هم‌زمان با سال‌روز ولادت آن حضرت، گام تازه‌ای در جهت روشن‌گری چهره تابناك ائمه معصومین (علیهم‌السّلام) و آشنائی با زندگی‌نامه پرحماسه و پررنج آن پیشوایان عظیم‌الشأن است. باید اعتراف كنیم كه زندگی ائمه (علیهم‌السّلام) به درستی شناخته نشده و ارج و منزلت جهاد مرارت‌بار آنان حتی بر شیعیانشان پوشیده مانده است.


http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/8297/H/smpf-1.jpgادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو
ارسال توسط خوشخو

 

زندگينامه

سيد على حسینی خامنه‌اى فرزند مرحوم حجت‌الاسلام‌ و المسلمين حاج سيد جواد حسينى خامنه‌اى، در فروردین ماه سال ۱۳۱۸ شمسی برابر با ۱۳۵۸ قمرى در مشهد مقدس چشم به دنيا گشود. او دومين پسر خانواده بود و زندگى مرحوم سيد جواد خامنه‌اى هم مانند بيشتر روحانيون و مدرسان علوم دينى، بسيار ساده: «پدرم روحانى معروفى بود، اما خيلى پارسا و گوشه‌گير [...]

 ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

توکل و امیدوارباش

در راه های طولانی گاهی انسان قوه هم داردزانوها و پاها اصلا خسته نشده،اما آدم از حرکت روحی خسته میشود.

این خستگی روحی انسان را از رسیدن به اهداف باز میدارد.برای اینکه این خستگی روحی پیش نیاید،که از خستگی جسمی گاهی خطرش هم بیشتر است-استمداد از پروردگارتوکل به خدا وامیدواری به کمک الهی لازم است.

مقام معظم رهبری

ارسال توسط خوشخو

باز بخواهیدوبخواهید

یکی ازشرایط استجابت دعا این است که آنرا باتوجه مطرح کنیم گاهی لقلقه زبان،جملاتی چون«خدایا مارابیامرز،خدایا به ماوسعت رزق بده و خدایا قرض مارا اداءکن».ده سال انسان اینگونه دعا میکند،اصلامستجاب نمی شودبایدتضرع کنید و جدی بخواهید.باید از خدای متعال با الحاح بخواهید.باز بخواهیدوبخواهید.در اینصورت البته خدای متعال دعاهارا مستجاب خواهد کرد.

مقام معظم رهبری
ارسال توسط خوشخو

اقبال استجابت

در دعا،طلب کردن وخواستن از خدای متعال وحقیقتا مطالبه کردن لازم است.این دعا مستجاب میشود.اگرعمل و تلاش در راه اهداف بزرگ،همراه این دعاباشداقبال استجابت این دعاواقعا بیشتراست.اگر دیده شد که یک دعا چندبار تکرارگردیدومستجاب نشدنبایدمایوس شد؛به خصوص در مسائل بزرگ،بخصوص در مسائل مربوط به سرنوشت انسان و سرنوشت کشور و سرنوشت ملت ها.چون گاهی طبیعت کارهای بزگ چنین است که تحققش زمان میطلبد.

مقام معظم رهبری
ارسال توسط خوشخو

نقد ترین دستاورد

دعا مخصوص وقتی گرفتاری نیست؛همیشه باید دعا کرد..بعضی خیال میکنند وقتی گرفتاری و مصیبت و بلایی بود،باید دعاکرد.به تعبیر یکی ازروایات برای فرشتگان در ملکوت اعلی آشنا کنید.دعا همیشه لازم است،بزرگترین فایده دعا ایجاد رابطه با خدای متعال و احساس محبت و شوق به پروردگار عالم است.

مقام معظم رهبری
ارسال توسط خوشخو

هرچه میخواهد دل تنگت

در روایات دارد وقتی برای حاجاتی دعا میکنید،دعا و خواسته ی خود را زیاد ندانیدیعنی هرچه مایل هستید و میخواهید،از خدا طلب کنید.نگویید این زیاد است کمتر بخواهم تا بشود.در امید به دعا را به روی خودتان نبندید البته باز درروایات دارددر«دردعا عجله نکنید»اگر چیزی را خواستید ودرزمانیکه شماخواستید برآورده نشد،نگویید که خدای متعال دعای مرا مستجاب نکرد.

مقام معظم رهبری
ارسال توسط خوشخو

علامت بد

نمیدانم روایت از معصوم علیها سلام است یا عبارتی از غیرمعصوم،هرچه هست،عبارت حکمت آمیزی است.

میگوید:«ازاینکه دعا از من گرفته شود،بیشتر میترسم تااینکه اجابت از من گرفته شود».گاهی حال دعا از انسان گرفته میشود؛این علامت بدی است.اگردیدیدم در وقت دعا،دروقت تضرع و دروقت توجه و تقرب،هیچ نشاط و حوصله دعا نداریم.علامت خوبی نیست.البته درستش هم میشود کرد.انسان میتواند با توجه،با التماس و با خواستن،حال دعارا به طورجدی از خدا بگیرد.

مقام معظم رهبری
تاریخ: جمعهبرچسب:,
ارسال توسط خوشخو

اگر اهل دعا باشیم

زمان را قدر بدانید،فرصت دعا را مغتنم شمارید.خدای متعال این دعا هارا مستجاب خواهد کرد و خواسته ها برآورده خواهد شد.جامعه ی ما اگر جامعه ی تقوا و دعاومعنویت باشد،بسیاری از مشکلات مادی اوهم قطعا برطرف خواهدشد.

مقام معظم رهبری
ارسال توسط خوشخو

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 8 صفحه بعد

آرشیو مطالب
همسنگران
امکانات جانبی

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 4
بازدید دیروز : 132
بازدید هفته : 136
بازدید ماه : 2723
بازدید کل : 147109
تعداد مطالب : 598
تعداد نظرات : 273
تعداد آنلاین : 1

Alternative content


وصیت شهدا انقلاب اسلامی خطاطي نستعليق آنلاين

ابزار هدایت به بالای صفحه