معبر سايبري معبر سايبري معبر سايبري معبر سايبري

دیگران سعی می کردند همه چیز و همه کار را در چارچوب اداری و کاملا بوروکراسی انجام بدهند؛ ولی آقا مرتضی نه! سعی می کرد این فضا را همان فضای بسیجی یا شاید جبهه ای یا هیئتی نگه دارد و همه را دعوت به این فضای کاری بکند.ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

معروف ترین عکس شهید

همه ما با این عکس خیلی خوب آشنائیم.

هر جا نامی از شهید و شهادت باشد ، حتما این عکس زیبایی که تمام و کمال از مظلومیت خون شهدا و مفهوم عمیق شهادت سخن آشکار می گوید ، را دیده ایم و دلمان عجیب برای غربت شهدا می گیرد. 

 شهید امیر حاج امینی…

 بیسیم چی لشگر ۲۷ محمد رسول الله… .

 از مظلومیتش همین که هیچ مطلبی را در مورد زندگی نامه اش و یا وصیت نامه اش نمی یابی… .

ولی تاریخ شهادتش ۱۰ اسفند ماه ۱۳۶۵ و محل شهادتش کربلای شلمچه بوده است.

معرفی شهید

خستگی نداشت. می گفت من حاضرم تو کوه با همه تون مسابقه بذارم، هر کدومادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

امام رضا(ع)

 

 

زندگینامه امام علی بن موسی الرضا (ع)

 

 

 

زندگى امام ابو الحسن على الرضا ابن موسى الکاظم ابن جعفر الصادق ابن محمد الباقر بن على بن حسین بن على بن ابى طالب علیهم السلام هشتمین امام از ائمه اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین

مشاهده ادامه مطلب...

 ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

رحلت امام خمینی (ره) ، وصال یار ، فراق یاران

امام خمينى هـدفها و آرمانها و هـر آنچه را كه مـى بايــست ابـلاغ كنـد ، گفته بـود و در عمـل نيز تـمام هستيـش را بـراى تحقق هـمان هـدفها بـكار گرفته بـود. اينك در آستـانه نيمه خـرداد سـال 1368 خـود را آماده ملاقات عزيزى مى كرد كه تمام عمرش را براى جلب رضاى او صرف كرده بـود و قامتش جز در بـرابـر او ، در مـقابل هيچ قدرتى خـم نشده ، و چشـمانش جز براى او گريه نكرده بـود. سروده هاى عارفانه اش همه حاكى از درد فـراق و بيان عطـش لحظه وصال محبوب بـود. و اينك ايـن لحظه شكـوهمنـد بـراى او ، و جانــكاه و تحمل ناپذير بـراى پيروانـش ، فـرا مـى رسيد. اوخـود در وصيتنامه اش نـوشـته است : با دلى آرام و قلبـى مطمئن و روحى شاد و ضميرى اميدوار به فضل خدا از خدمت خـواهران و برادران مرخص و به سـوى جايگاه ابــدى سفرمى كنـم و به دعاى خير شما احتياج مبرم دارم و از خداى رحمن و رحيـم مى خـواهـم كه عذرم را در كوتاهى خدمت و قصـور و تقصير بپذيـرد و از مـلت امـيدوارم كه عذرم را دركـوتاهى ها و قصـور و تقصيـرها بـپذيـرنـد و بـا قــدرت و تصميـم و اراده بــه پيشبروند.

شگفت آنكه امام خمينـى در يكـى از غزلياتـش كه چنـد سال قبل از رحلت سروده است :

انتظار فرج از نيمه خرداد کشم             سالها مى گذرد حادثه ها مى آيد

 

 

ادامه در ادامه مطلب

 ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

 بازگشت امام خمینی (ره) به ایران پس از 14 سال تبعید

 اوايل بهمـن 57 خبر تصميم امام در بازگشت بـه كـشور منتشر شد. هر كس كه مى شنيد اشك شوق فرو مى ريخت. مردم 14 سال انتظار كشيده بـودنـد. اما در عيـن حال مردم و دوستان امام نگـران جان ايشان بـودند چرا كه هنوز دولت دست نشانده شاه سر پا وحكومت نظامى بر قرار بود. اما امام خمينى تصميـم خويـش را گرفته و طى پيامـهـايى به مردم ايران گـفـته بـود مى خـواهد در ايـن روزها سرنـوشـت سـاز و خطير در كنار مردمـش باشد. دولت بخـتـيار با هماهنگى ژنرال هايزر فـرودگـاههاى كشـور را به روى پـروازهـاى خـارجى بست.

 

 

ادامه در ادامه مطلبادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

 هجرت امام خمینی (ره) از عراق به پاریس

 در ديدار وزراى خارجه ايران و عراق در نـيـويـورك تصـمـيـم به اخراج امام خمينـى از عراق گرفته شـد. روز دوم مـهـر 1357 مـنزل امـام در نجف بـوسيله قـواى بعثـى محاصره گرديـد انعكاس ايـن خبـر با خشـم گستـرده مسلمانان در ايران،عراق و ديگـر كشـورها مـواجه شـد.

 

 

ادامه در ادامه مطلبادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

 اوجگیری انقلاب اسلامی در سال 1356و قیام مردم

 امام خمينـى كه بـه دقت تحـولات جارى جهان و ايـران را زيـر نظر داشت از فـرصت به دست آمـده نهـايت بـهـره بـردارى را كـرد. او در مرداد 1356 طـى پيامى اعلام كرد : اكنون به واسطـه اوضاع داخلى و خارجى و انعـكاس جنايات رژيـم در مجامع و مطـبـوعات خارجى فرصتى است كه بايد مجامع علمى و فـرهـنگى و رجال وطـن خـواه ودانشجويان خارج و داخل و انجمـنهاى اسلامى در هر جايـى درنگ از آن استفاده كنند وبى پرده بپا خيزند.

 

 

ادامه در ادامه مطلبادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

  امام خمینی (ره) و استمرار مبارزه (1356 - 1350)

نيمه دوم سال 1350 اختلافات رژيـم بعثـى عراق و شاه بالا گـرفت و به اخراج و آواره شـدن بسيارى از ايرانيان مقيـم عراق انجاميد. امام خمينى طـى تلگرافى به رئيـس جمهور عراق شديدا اقدامات ايـن رژيـم را محكـوم نمود. حضرت امام در اعتراض به شرايط پيـش آمـده تصميـم به خـروج از عراق گـرفت اما حكـام بـغداد بـا آگـاهـى از پيـامـدهـاى هجـرت امـام در آن شـرايط اجـازه خـروج ندادند سال 1354 در سالگرد قيام 15 خـرداد، مـدرسه فيضيه قـم بار ديگر شاهـد قيام طلاب انقلابـى بـود. فريادهاى درود بر خمينـى ومـرگ بر سلسله پهلـوى به مـدت دو روز ادامه داشت پيـش ازايـن سازمانهـاى چـريكـى متلاشـى شـده وشخصيتهاى مذهبى و سياسى مبارز گرفـتار زندانهاى رژيم بودند.

 

 

ادامه در ادامه مطلبادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

 تبعید امام از ترکیه به عراق

 روز 13 مهرماه 1343 حضرت امام به هـمـراه فرزنـدشان آيه الله حاج آقامصطفـى از تركيه به تبعيدگاه دوم ، كشـور عراق اعزام شدند. امام خمينى پس از ورود بـه بـغداد بـراى زيارت مرقـد ائـمه اطهار(ع) به شهــرهــاى كاظميـن، سامـرا وكـربلا شتـافت ويك هـفـته بعد بـه محل اصلـى اقـامت خـود يعنـى نجف عزيمت كرد.

 

 

ادامه در ادامه مطلبادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

قیام 15 خرداد

ماه محرم 1342 كه مـصادف با خرداد بـود فـرا رسـيد. امام خمينى از ايـن فـرصت نهـايت اسـتفاده را در تحـريك مردم بـه قيام عـليـه رژيـم مستبد شاه به عمل آورد.
امام
خمينى در عـصـر عاشـوراى 13 خرداد سال 1342شمسى در مـدرسه فيضـيـه نطق تاريخـى خـويـش را كه آغازى بر قيام 15 خرداد بود ايراد كرد.

 

 

ادامه در ادامه مطلب

 ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

امام خمینی در سنگر مبارزه و قیام

  

 

ادامه مطلب

 ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
تاریخ: شنبهبرچسب:امام خمینی,زندگی نامه,
ارسال توسط خوشخو

 هجرت به قم و تحصیل دروس تکمیلی وتدریس علوم اسلامی

 

 

ادامه مطلب

 ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

 ولادت تا رحلت(خلاصه) 

 

در روز 20 جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهريـور1281 هجرى شمسى21 سپتامپر 1902 در شهرستان خمين از توابع استان مركزى ايران در خانواده اى اهل علـم وهجرت و جهاد و در خـانـدانـى از سلاله زهـراى اطـهـر سلام الله عليها, روح الـلـه المـوسـوىالخمينـى پـاى بـر خـاكدان طبيعت نهاد .

 

 

ادامه در ادامه مطلبادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

زندگینامه ی شهید چمران


برای مشاهده زندگی نامه به ادامه مطلب بروید...ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

آرشیو مطالب
همسنگران
امکانات جانبی

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 7
بازدید دیروز : 132
بازدید هفته : 139
بازدید ماه : 2726
بازدید کل : 147112
تعداد مطالب : 598
تعداد نظرات : 273
تعداد آنلاین : 1

Alternative content


وصیت شهدا انقلاب اسلامی خطاطي نستعليق آنلاين

ابزار هدایت به بالای صفحه