معبر سايبري معبر سايبري معبر سايبري معبر سايبري

 

براي جلوگيري از افزايش وزن

 

در ماه مبارک رمضان از مصرف بيش از حد غذاهاي چرب و شيرين خودداري کنيد. روزه‌داران هنگام افطار از مواد غذايي شيرين مانند زولبيا، باميه و حلوا به مقدار زياد مصرف نکنند، زيرا باعث افزايش وزن مي‌شود.

انجام پياده‌روي و ورزش در اين ماه، توصيه مي‌شود. بهتر است روزه‌داران روزه‌شان را با آب ولرم باز کرده و پس از آن از نان، پنير، گردو و غذاهاي گرمي مانند آش استفاده کنند و حتما بين افطار تا شام يک تا دو ساعت فاصله بگذارند و حتما در اين زمان آب فراوان بنوشند.

کودکان و نوجواناني که براي نخستين بار روزه مي‌گيرند بايد در وعدة سحري، غذاي کافي بخورند و همچنين آبميوه‌هايي مانند هويج و گوجه‌فرنگي را فراوان مصرف کنند زيرا مقدار زيادي ويتامين را به صورت فشرده به بدن آن‌ها مي‌رساند.

 
تاریخ: یک شنبهبرچسب:بهداشت,بهداشت در رمضان,,
ارسال توسط خوشخو

 

براي جلوگيري از عطش در ماه رمضان چه کنيم؟

 

 

 

در وعدة سحري از خوردن غذاهاي خشك نظير كوكوسبزي، كوكو سيب‌زميني، كتلت و گوشت‌هاي سرخ شده مثل كباب، جوجه كباب و ماهي خودداري كنيد.

اين غذاها به همراه غذاهايي كه ادويه زيادي مي‌طلبد، باعث عطش زياد و ترش کردن در طول روز مي‌شوند. مصرف سس مايونز، خامه، سوسيس و كالباس نيز در سحري يا افطاري مناسب نيست، زيرا اين غذاها زمينة بروز ناراحتي‌هاي گوارشي نظير ترش كردن را فراهم مي‌كنند.

ضمنا خوب است شش تا هشت ليوان آب در فاصلة افطار تا سحر نوشيده شود و براي پيشگيري از احساس تشنگي در طول ساعات روز، ليمو ترش تازه در پايان سحري مصرف شود.

 
ارسال توسط خوشخو

 

گرسنگی جسم و سیرابی روح در ماه رمضان

 

 

درمان بیماری ها همیشه با خوردن و آشامیدن و تزریق دارو و مصرف قرص و كپسول نیست. روزه در فرهنگ اسلامی یک اقدام عبادی، معنوی است كه علاوه بر آثار عبادی و اجتماعی، آثار طبّی، بهداشتی و درمانی فراوان دارد.

 

 

 

رمضان

 

 

 

در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان، سلطه عادتها و غریزه‌ها بر زندگی انسان كاهش می‌یاد، غفلتها زدوده می‌شود، به دلیل هماهنگی با جمع، موانع خودسازی كاهش می‌یابد، اخوت دینی و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت می‌گردد، تلاوت قرآن، تقوا و تهجّد، زمینه تعالی و بازگشت به فطرت الهی و زندگی عالی انسانی را فراهم می‌سازد.

 

 

 

ادامه در ادامه مطلب...

 

 

 

 ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
تاریخ: یک شنبهبرچسب:ماه مبارک رمضان,گرسنگی جسم,,
ارسال توسط خوشخو

 برکات ماه مبارک رمضان

 

رمضان

 

 خدا را شاکریم که توفیق درک ماه رمضان دیگری را به ما عنایت نمود. ان شاء الله این ماه رمضان، ماه سلامت، امنیت، آرامش، آمرزش و ماه پیوند با ولایت باشد. بیاییم با گوشه ای از برکات این ماه عزیز آشنا شویم.

 

 

 

ادامه در ادامه مطلب...ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

 عنایات ویژه خدا به روزه داران

 

رمضان

 

خداوند بلند مرتبه به بهشتِ خویش امر می كند كه برای بندگان من استغفار نموده و خود را برای آنان تزیین كن. پس چه نزدیك است كه سختیها و اذیتهای دنیا، آنها را [در خود فرو ‍ ] ببرد و به سوی بهشت من و كرامت من بروند.

  

 

 

 

ادامه در ادامه مطلب...

 

 ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
ارسال توسط خوشخو

  

 

روزه زکات بدن

 

 

 

قال رسول الله صلى الله عليه و آله :

 

 

«لکل شيئى زکاة و زکاة الابدان الصيام.»

 

رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمود:

 

 

براى هر چيزى زکاتى است و زکات بدنها روزه است.

 
ارسال توسط خوشخو

بیایید این رمضان را متفاوت باشیم

نکته هایی باریک تر از مو اینجاست!!  

رمضان

 وقتی می‌گویند: «ماه رمضان» در ذهن همه ما، ماه عبادت می‌آید. اصولاً در اسلام چهار حکم کمی سخت است. آیه های این احکام سال پانزدهم پیغمبری رسول اکرم صلی الله علیه و آله نازل شدند. یعنی حضرت چهل سالگی به پیغمبری رسید و حضرت 55 سال داشت که این قانون نازل شد. پیغمبر 15 سال از نبوتش می‌گذشت و این آیه‌ها نازل نشده بود. 1- آیه جبهه و جنگ که این آیات بعد از 15 سال نازل شد.

 

ادامه مطلب مراجعه کنید...ادامه مطلب رامشاهده بفرمایید...
تاریخ: پنج شنبهبرچسب:ماه مبارک رمضان,,
ارسال توسط خوشخو

صفحه قبل 1 صفحه بعد

آرشیو مطالب
همسنگران
امکانات جانبی

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 41
بازدید دیروز : 132
بازدید هفته : 173
بازدید ماه : 2760
بازدید کل : 147146
تعداد مطالب : 598
تعداد نظرات : 273
تعداد آنلاین : 1

Alternative content


وصیت شهدا انقلاب اسلامی خطاطي نستعليق آنلاين

ابزار هدایت به بالای صفحه